Postet nga: dialogu kosovë- serbi

Dialogu Kosovë- Serbi i Ngecur në Harresë Strategjike

Që nga takimi i korrikut në Bruksel i dialogut Kosovë-Serbi, "ndërmjetësuar" nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, ...

Joksimoviq: Serbia Nuk do të Kushtëzohet me Njohjen e Kosovës

Ministrja e Serbisë për Integrime Europiane, Jadranka Joksimoviq, thotë se Serbia nuk do të kushtëzohet me njohje të pavarësisë së Kosovës, për pranim në Bashkimin ...

Dialogu Kosovë-Serbi Është Thjesht ‘i Humbur'

Në shkollën ndërkombëtare të diplomacisë, dialogu dhe negociatat drejtohen nga një teori “e favorshme”.

Scott: SHBA Nuk i Kërkon Serbisë të Zgjedhë Midis BE-së dhe Rusisë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, tha se SHBA nuk kërkon nga Serbia të zgjedhë midis Bashkimit Evropian dhe Rusisë.

Shala: Dialogu Kosovë-Serbi, Dialog i Individëve

Kryetari i Komisionit parlamentar për Siguri, Haxhi Shala, tha sot në takimin e organizuar nga Komisioni për Punë të Jashtme dhe KDI bashkë me kryetarët e komisioneve ...

Kuvendi Nuk Mund ta Mbikëqyrë Dialogun Nëse Ai Udhëhiqet nga Presidenti

Kryetarët e komisioneve parlamentare kanë vlerësuar se roli i Kuvendit në dialogun Kosovë-Serbi është esencial.

BE Konfirmon: Nesër Fillon Zbatimi i Marrëveshjes së Drejtësisë për Veriun

Bashkimi Europian konfirmoi të hënën se nesër do të hyjë në fuqi marrëveshja për drejtësinë, e arritur në kuadë rtë dialogut ndërmjet Kosovë...

Dialogu me Serbinë, 'Marrëveshje të Vogla e Mosmarrëveshje e Madhe'

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA për Kosovën, Bilall Sherifi, tha se dialogu me Serbinë i cili filloi në vitin 2001 me tema teknike e që më vonë evoluoi ...