Postet nga: dhurata

Dosja e Prokurorisë që rëndon ndaj asamblistit të LVV-së në rastin 'Brezovica'

Nga 30 ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria e Ferizajt për të arrestuarit e ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’.

NIMI TV sjell lojën e madhe shpërblyese duke dhuruar 5 vetura dhe një banesë!

Nimi TV hap lojën e madhe shpërblyese përmes kampanjës më të re me prezantuesin e mirënjohur Ardit Gjebrea, duke iu ofruar shansin të gjithë klientë...

Petrol Company sërish feston 1 Qershorin me fëmijët në Spitalin e Pediatrisë në Prishtinë

Si çdo Qershor tjetër edhe në këtë Qershor, Petrol Company u adresua te Spitali i Pediatrisë - Reparti i Hematoonkologjisë në Prishtinë, për të festuar me fë...

Deputetja ia dhuron veprën e saj Galerisë Kombëtare

Artistja Eliza Hoxha, deputete e Kuvendit të Kosovës ia ka dhuruar një vepër të saj Galerisë Kombëtare të Kosovës (GKK).

Dosja e Prokurorisë për rastin "Brezovica": Ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se pranoi para dhe dhurata në vlerë 1 milion e 318 mijë euro

KALLXO ka siguruar dosjen e hetimit lidhur me rastin  e njohur si “Brezovica” ndaj 10 të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Prokurorisë së Ferizajt, ndër ta edhe ish-kryetarin ...

Komuna Mitrovicë së Veriut, shpenzon rreth 5 mijë euro për pakot për vitin e ri

Në javën e parë të muaji nëntor, Komuna e Mitrovicës së Veriut, publikoi thirrjen për kontratë për aktivitetin e prokurimit, “Prokurimi i paketave të Vitit ...

Ujësjellësi i Mitrovicës bleu 270 dhurata për stafin

Kompania Ujësjellësi Rajonal “Mitrovica” ka porositur 270 dhurata në vlerë prej 3,780 euro të cilat do t'u shpërndahen stafit të punëtorëve për festat e fundvitit.