Postet nga: Dhuna në Kuvend

Deliu Kodra: Për herë të parë në Kosovë një qeveri sulmoi deputetët

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra dhe Koordinatori për Financa në këtë parti, Arben Mustafa, në një konferencë për medie kanë denoncuar votimet e ...

Dhuna në Kuvend, Prokuroria ka thirrur Hekuran Muratin në cilësinë e të dëmtuarit, e Besnik Bislimin si të dyshuar

Për grushtet e dhunën fizike në Kuvend, ngjarje e cila u shënua gjatë ditës së djeshme, sipas prokurores kujdestare, Nebahate Salihu janë ftuar për intervistim ...

Avokati Gashi: Fotografia e hequr nuk është arsye për dhunën që ndodhi në Kuvend

Avokati Tomë Gashi ka thënë se fotografia që është hequr nga zv.kryeministri Besnik Bislimi nga foltorja e Kuvendit nuk është arsye për dhunën që ndodhi sot ...

Shefi i BE-së në Kosovë thotë se është i zhgënjyer nga skenat e dhunës në Kuvend

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog i ka quajtur zhgënjyese skenat e dhunës që kanë ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës.

Vjosa Osmani

Përleshja në Kuvend, ky është reagimi i presidentes Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se ajo çfarë ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës me përleshjen e deputetëve është dëmi më i madh që ...

Shkup: Katër ish-drejtues të lartë shtetërorë do të gjykohen për dhunën në Kuvend

Gjykata Penale në Shkup ka njoftuar se katër ish-drejtues të lartë shtetërorë do të gjykohen për ngjarjet e dhunshme në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, të cilat ...

Arrestohet ish-kryeparlamentari maqedonas, Trajko Veljanovski

Ish-kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Trajko Veljanovski dhe dy ish-zyrtarë të lartë të Qeverisë së kaluar janë arrestuar nga policia në bazë të një urdhri gjyqësor lidhur ...