Postet nga: dhuna në gaza

Papa Françesku bën thirrje për dhënien fund të luftimeve në Izrael dhe Gaza

Papa Françesku bëri thirrje të dielën për t'i dhënë fund konfliktit në Izrael dhe Gaza, duke thënë se vdekjet e kaq shumë njerëzve ...

Shefi i OKB-së kërkon nga Izraeli dhe palestinezët të ndalin dhunën

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se dhuna midis Izraelit dhe palestinezëve duhet të ndalojë menjëherë.

Shpërthen dhuna midis Izraelit dhe Rripit të Gazës

Dhuna shpërtheu midis Izraelit dhe Rripit të Gazës, një ditë pas vrasjes së shtatë militantëve dhe një ushtari izraelit në një operacion të fshehtë të forcave izraelite ...

Maliki u propozoi vendeve arabe të tërheqin ambasadorët nga Uashingtoni

Ministri i Jashtëm palestinez, Riyad al-Maliki, propozoi që vendet arabe t'i tërheqin ambasadorët nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si përgjigje për hapjen e ...

​Haley: Askush nuk do të reagonte më i përmbajtur sesa Izraeli

Asnjë anëtar i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara nuk do të reagonte me kufizime më të mëdha sesa Izraeli gjatë konfliktit palestinez në Rripin e ...

Turqia kërkon largimin e ambasadorit izraelit pas vrasjeve në Gaza

Turqia i ka thënë ambasadorit të Izraelit të largohet nga shteti, pasi forcat izraelite kanë vrarë 60 palestinezë gjatë protestave në kufirin në Gaza, në të cilat kundërshtohej hapja ...