Postet nga: Dhuna në famije

Tri raste të dhunës në familje javën e parë të janarit në rajonin e Ferizajt

Tri raste të dhunës në familje, dy prej tyre në Ferizaj dhe një në Shtime janë raportuar në javën e parë të janarit këtë vit, në Drejtorinë ...

Fushë Kosovë, arrestohet burri pasi dyshohet se rrahu gruan dhe vajzën e tij

Gjashtë raste të dhunës në familje dhe një rast i kanosjes janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit.

'Plumbi i parë për ty', si dështuan Policia e Prokuroria në hetime?

Një hulumtim i KALLXO.com zbulon dështimin sistematik të organeve të ndjekjes për të hetuar një kërcënim serioz ndaj një gruaje në Gjakovë.

Lipjan, burri dyshohet se ka rrahur gruan e tij

Një rast i dhunës në familje në komunën e Lipjanit është raportuar dje në Policinë e Kosovës.

4 raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës njofton se në 24 orët e fundit janë raportuar 4 raste të dhunës në familje dhe një rast i kërcënimit.

Policia: Katër raste të dhunës në familje të raportuara gjatë fundjavës

Gjatë fundjavës që kaloi, katër raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës.

Katër raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit, të dyshuarit janë burra

Katër raste janë raportuar për dhunë në familje në 24 orët e fundit në Policinë e Kosovës.

Arrestohet e më pas lirohet gruaja që dyshohet se e rrahu burrin e saj

Është arrestuar një grua, e dyshuar për sulm fizik ndaj bashkëshortit të saj.