Postet nga: detyrim

I mituri dyshohet se detyroi një tjetër të mitur t’i jap para

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 14:00 në rrugën “Adem Jashari” në Komunën e Hanit të Elezit, një person i mitur ishte raportuar nën dyshimin se ...

Dalin para Gjykatës dy të akuzuarit për fajde dhe ndihmë në fajde

Frok Gjugja dhe Anton Domgjoni janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u përballur me aktakuzën e Prokurorisë për veprën penale fajde, ...

Mosmarrëveshje për kontrate prone, i dyshuari kërcënon me vrasje dhe i kërkon 100 mijë euro viktimës

Një person në Prishtinë ka raportuar në Policinë e Kosovës se pas një mosmarrëveshje rreth një kontrate prone, përmes telefoni është kanosur me vrasje dhe me detyrim.

Bastisja e shtëpisë luksoze të policit në Prizren, i dyshuar për bixhoz e fajde - VIDEO

Një shtëpi luksoze, dy vetura të parkuara në oborr, mbikëqyrje me kamera të sigurisë, ishte pamja nga shtëpia e zyrtarit policor që punonte në Njësinë e ...

Arrestohet 3 persona në Prizren nën dyshimin për fajde

Tre persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Fajde, detyrim, kanosje”.

Aktakuzë ndaj prizrenasit, akuzohet se i dha fqinjit para borxh për djalin e sëmurë e më pas ia kërkoi me kamatë të lartë

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave për veprat penale - fajde, detyrim dhe dëmtim i pasurisë.

Gjykimi i ish-sekretarit të KPK-së, aprovohet kërkesa e mbrojtjes lidhur me vendimin e avancimit të prokurorit aktual

Në gjykimin e ish-sekretarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Lavdim Krasniqi, Gjykata e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve të të akuzuarve që ...

E rrahin dhe i grabisin mbi 300 euro viktimës tre të dyshuar në Ferizaj

Një person në Ferizaj ka raportuar në Policinë e Kosovës se tre persona e kanë futur në veturë dhe e kanë dërguar në një vend të panjohur.