Postet nga: Deti i Zi

OKB hedh poshtë akuzat ruse për sulmin në Detin e Zi

Kreu i agjencisë humanitare të Kombeve të Bashkuara hodhi poshtë pretendimet ruse se një anije civile e mallrave që bartte drithëra ukrainase mund të jetë përfshirë në sulmin ...

Sulm me mbi 10 dronë në qytetin port të Krimesë

Rusia ka akuzuar Ukrainën për kryerjen e një sulmi "masiv" me dronë në flotën e Detit të Zi në qytetin port të Krimesë, Sevastopol, raporton BCC.

Ushtria ukrainase thotë se fundosi një anije luftarake ruse

Ushtria ukrainase thotë se ka fundosur një anije ruse të tipit Serna që i përket flotës ruse të Detit të Zi.

Luftanija ruse fundoset në Detin e Zi

Luftanija ruse Moskva është fundosur në Detin e Zi, pas dëmtimeve që ka pësuar gjatë operacionit ushtarak në Ukrainë, ka thënë Ministria ruse e Mbrojtjes në orë...

Turqia çaktivizon një minë në Detin e zi pasi Rusia paralajmëroi se disa prej tyre ishin larguar

Ushtria turke çaktivizoi një minë të shtunën që kishte dalë nga Deti i Zi, duke shkaktuar një shpërthim të fuqishëm në veri të Stambollit, disa ditë pasi ...

Rusia pretendon se ushtria ka marrë në kontroll Khersonin

Rusia pretendon se trupat e saj kanë marrë nën kontroll qytetin Kherson të Detit të Zi.

Londra e mohon se Rusia ka kryer të shtëna paralajmëruese në Detin e Zi

Raportet nga Rusia njoftuan se një anije patrulluese dhe një avion luftarak kanë kryer të shtëna paralajmëruese ndaj një luftanije britanike në Detin e Zi.

Turqia njofton se ka zbuluar sasi të mëdha të gazit natyral në Detin e Zi

Turqia ka zbuluar rezerva shtesë të gazit natyral në jug të Detit të Zi, njoftoi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.