Postet nga: Derivate

Gjakovë, mbushi veturën me derivate me 500 euro false

Një burrë në Gjakovë edhe ankuar se dje një person i panjohur e ka furnizuar veturën me derivate dhe pagesën e ka kryer me një kartëmonedhë prej 500 ...

Pompa jofunksionale në fshatin Mramor përbënë rrezikshmëri të lartë, dyshohet për mbetje derivatesh në rezervuarë

Pompa jofunksionale në fshatin Mramor të Prishtinës, sipas komunës, përbënë rrezik të lartë për ambientin.

Udhëzimi administrativ i qeverisë, sa është çmimi i derivateve sot?

Sot çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës nga pompat e derivateve është 1 euro e 85 cent për litër, për benzinë është 1 euro e 74 cent ...

Prishtinë, tenton të paguajë derivatet me 500 euro false

Një burrë ka tentuar të paguajë derivatet me një monedhë prej 500 euro.

U arrestua për keqpërdorim të detyrës, largohet përkohësisht nga puna drejtori i Spitalit të Ferizajt

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka njoftuar se ka larguar përkohësisht nga puna, ushtruesin e detyrës së drejtorit të Spitalit të Ferizajt, ...

Çmimet e naftës shënojnë rënie, por në tregun kosovar fare pak ose hiç

Pavarësisht se në bursën ndërkombëtare ditëve të fundit çmimi i derivateve të naftës ka shënuar rënie, në tregun kosovar kjo është duke ...

Furnizohu më lirë, fito banesë dhe hy në garë për 27 shpërblime për muajin tetor në “Petrol Company”

Kompania më e madhe në vend për shitje me pakicë të derivateve në gjithë Kosovën “Petrol Company”, vetëm për këtë muaj ka vënë në ...