Postet nga: Deportimi i 6 shtetasve turq

Pas deportimit të shtetasve turq në fillim të vitit, sot në Kosovë vije një zyrtar i lartë i Turqisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu do të vizitojë Kosovën.

Për deportimin e 6 turqve po intervistohen zyrtarë të lartë shtetërorë

Në fillim të muajit dhjetor pritet që Komisioni hetimor parlamentar të paraqes konkluzionet zyrtare para Kuvendit të Kosovës në lidhje me dëbimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova ...

Kosova e ka falur shumë lehtë ndërhyrjen e Turqisë

Arrestimet e fundit të dy shtetasve turq në Azerbajxhan dhe Ukrainë – të cilët më pas u dëbuan për në Turqi për t'u përballur me akuzat ...

Kush po e heton kompaninë turke “që gënjeu” rreth deportimit?

Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila, sipas raportimeve zyrtare, kishte gënjyer institucionet e Kosovë...

Ramush Haradinaj: Kosova nuk do ta njohë Kataloninë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë për gazetën spanjolle ‘El Pais’ se Kosova kurrë nuk do ta njohë pavarësinë e Katalonisë, duke insistuar edhe ...

Jashari: Krerët e shtetit do të duhej të ishin të informuar për rastin e shtetasve turq

Avokati i Popullit Hilmi Jashari në intervistën e tij dhënë për emisionin “Drejtësia në Kosovë”, ka deklaruar se krerët e shtetit, duke u nisur nga ...

Avokati i Popullit: Shtetasit turq u ekstraduan, nuk u dëbuan

Arrestimi dhe deportimi i gjashtë shtetasve turq para pak javësh, sipas Avokatit të Popullit është bërë duke shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën e Republikës së ...

AKI, Raporton për Deportimin e Shtetasve Turq

Zëvendësdrejtori i AKI-së, Latif Merovci sot raporton para Komisionit për mbikëqyrjen e AKI-së.