Postet nga: Deportimi i 6 shtetasve turq

Ambasada britanike mbështet qëndrimin e Ambasadës së ShBA-së rreth shkeljeve të AKI-së gjatë deportimit të turqve

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë ka njoftuar se mbështet plotësisht qëndrimin e sotëm të Ambasadës amerikane rreth dëbimit të gjashtë qytetarë...

LDK e VV e padisin Kryesinë e Kuvendit

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK janë bërë bashkë për të ushtruar padi ndaj Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Raporti mbi deportimin e shtetasve turq, javën tjetër në Kuvend

Gjashtë orë zgjatën intervistat me tre persona të cilët ishin ftuar të jepnin dëshminë e tyre para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me rastin e deportimit të ...

Haradinaj: Politikisht kam mundur ta shkarkoj Shpend Maxhunin për ‘gylenistët’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot gjatë raportimit para Komisionit Parlamentar për hetimin e deportimit të 6 shtetasve turq në mars të këtij viti, se ka mundur ...

VIDEO: Shpend Maxhuni përballet me deputetët për ‘gulenistët’

Rreth tri orë ka zgjatur marrja në pyetje e ish-drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, nga komisioni hetimor parlamentar rreth deportimit të 6 shtetasve turq ...

Shpend Maxhuni sot përgjigjet për deportimin e ‘gylenistëve’

​Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq do të mbajë sot takim, ku do të intervistohet ish-drejtori i Përgjithshë...

Edhe Shpend Maxhuni do të intervistohet rreth deportimit të ‘gylenistëve’

Pas 9 orësh, ka përfunduar mbledhja e Komisionit hetimor parlamentar për rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova.

Intervistohen policët e Aeroportit për deportimin e ‘gylenistëve’

Komisioni Parlamentar për hetimin e depërtimit të gjashtë shtetasve turq të depërtuar nga Kosova në Turqi në mënyrë misterioze në mars të këtij viti nisur ...