Postet nga: departamenti i Krimeve të Rënda

Babai i Triumf Rizës - Enver Sekiraqës: Ti je vrasës

“Familja jonë nuk kemi pasë kurrë probleme me kërkan, i vetmi njeri që zyrtarisht, në mënyrë zyrtare ka pasë problem ka qenë Enver Sekiraqa, prandaj ky është vrasë...

Shtyhet seanca kundër ish-kryeshefit të KPM-së, i akuzuar për korrupsion

Seanca e paraparë të mbahej sot ndaj ish-kryeshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave, Luan Latifi, i cili po akuzohet për korrupsion është shtyrë për 1 nëntor.

Përfundon gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Prokuroria ia ndryshoi veprën penale

Me seancën e sotme në Gjykatën e Prishtinës mori fund gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Ruhan Beha, i cili po akuzohet pë...

Departamenti i Krimeve të Rënda në Prishtinë do të trajtojë rastin 'Veteranët'

Gjykata Themelore e Prishtinë e ka caktuar Departamentin e Krimeve të Rënda kompetent për të rigjykuar rastin “Veteranët”.

30 ditë paraburgim për zyrtarin e AKI-së që dyshohet se zbuloi informata sekrete

Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti për Krime të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, duke i caktuar masën e paraburgimit ...

Me rastet e drogave në afërsi të shkollave merret Departamenti i Krimeve të Rënda

Dyshime për vrasje në tentativë për këmbësoren e aksidetuar në Milloshevë

Një këmbësore ka pësuar lëndime mëngjesin e sotëm pas goditjes nga një veturë në rrugë Magjistrale Prishtinë- Mitrovicë, saktësishtë në fshatin Milloshevë.

Incidenti në Gjilan, viktima theret dy herë me thikë

Tre persona janë ndaluar sot nga Departamenti i Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Gjilan nën dyshimin për veprat penale, vrasje në tentativë dhe pjesëmarrje ...