Postet nga: Dënimi

Një muaj paraburgim të arrestuarin për trafikim narkotikësh

Gjykata Themelore në Mitrovica ka dënuar me 30 ditë paraburgim një person me inicialet  N.P., i cili u arrestua dy ditë më parë pas një kontrolli të bërë ...

15 vjet burg për burrin e akuzuar se mbyti gruan duke e goditur për asfalti

Gjykata e Prizrenit, i ka shqiptuar 15 vite dënim me burg Ilir Haxhiajt, i akuzuar se rrahu gruan e cila vdiq më pas pas lëndimeve nga kjo rrahje.

Kandidati i LDK-së me dënim për kanosje, nuk e kalon certifikimin e KQZ-së

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj është njëri nga 47 kandidatët që nuk ka kaluar certifikimin për të kandiduar në zgjedhjet e 14 ...

Nisin hetimet për dy policët që e dënuan një qytatar me ligj të Serbisë brenda territorit të Kosovës

Dy zyrtarë policor të Novobërdës janë suspenduar gjatë ditës se sotme pasi që të njëjtit kishin dënuar një qytetar, ndërsa në fletëparaqitje kishin ...

Dënohet me gjobë personi i cili sulmoi gazetarin Valon Syla

Gjykata e Prishtinës ka dënuar të akuzuarin B.J për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla.

Vrasja në ‘Bon Vivant’, Gjykata jep vendimin për dy të akuzuarit

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin për vrasjen e rojës së lokalit “Bon Vivant”, ku akuzohen Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi.

I vetëm në kamion e në lëvizje, dënohet nga Policia për mosmbajtje të maskës

Një qytetar i rajonit të Prizrenit sot është dënuar nga Policia e Kosovës për mosmbajtje të maskës me 35 euro gjobë, ani pse ai ishte i vetë...

Shtetasit turq dënohen me 56 vjet burgim, Kosova ‘hesht’ për rastin