Postet nga: dënimi me vdekje

Egjipti dënon me vdekje 37 persona

Një gjykatë në Egjipt ka dënuar me vdekje Hisham al-Ashmawy, ish-oficer i forcave speciale i shndërruar në militant dhe 36 persona të tjerë, pasi u dënuan për ...

Rrëzohet vendimi për dënim me vdekje kundër Musharrafit

Një gjykatë në Pakistan ka përmbysur vendimin për dënim me vdekje për ish-presidentin, Pervez Musharraf, duke e cilësuar këtë proces jokushtetues.

Kritika Bjellorusisë për ekzekutimin e një të dënuari me vdekje

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës e "dënoi ashpër" ekzekutimin e fshehtë të një bjellorusi, derisa rasti i tij ishte ende në shqyrtim nga Komiteti pë...

Irani dënon me vdekje dy persona për krime ekonomike

Një Gjykatë Speciale e Iranit, që është formuar për të luftuar krimet ekonomike, ka dënuar dy persona me dënim me vdekje, ka raportuar sot media shtetërore.

75 persona dënohen me vdekje në Egjipt

Protestat e vitit 2013 në Egjipt u mbajtën në njëvjetorin e inaugurimit të presidentit Mohamed Morsi.

Erdogan shumë afër vendosjes së dënimit me vdekje

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se Turqia së shpejti do të jetë në gjendje të risjellë dënimin me vdekje.

Egjipti dënon 75 persona me dënim me vdekje

Një gjykatë në Egjipt ka dënuar me vdekje 75 persona, përfshirë edhe figura të larta të grupit të jashtëligjshëm “Vëllazëria Myslimane”, për pjesëmarrje ...

Bjellorusia Kritikohet Ashpër për Dënimin me Vdekje

Bashkimi Europian e ka kritikuar ashpër Bjellorusinë për dënimin e dy personave me vdekje dhe e ka përsëritur thirrjen e saj për qeverinë e ...