Postet nga: dënim me burgim

Vrasja e vëllait pas mosmarrëveshjes për bagëti, gjykata e dënoi të akuzuarin me 21 vjet e 6 muaj burg

J. G. Është dënuar sot nga Gjykata Themelore e Gjakovës me 21 vite burg nën akuzën se e ka vrarë vëllanë e tij në qershor të ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar kërkon që vendimi për dënimin e Gucatit dhe Haradinajt të mbetet në fuqi

Në Dhomat e Specializuara të Hagës po vazhdon seanca e Apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Rahovec, dënohet me burgim një grua që sulmoi fizikisht të fejuarin e saj

Një grua me inicialet B. Th., është dënuar me burgim pasi që bashkë me një person tjetër, ka sulmuar fizikisht të fejuarin e saj, duke i shkaktuar lë...

I ofroi 10 euro zyrtarit policor, dënohet me 6 muaj burgim

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar me  200 euro gjobë dhe me 6 muaj burgim të akuzuarin Shpëtim Jonuzi për shkak se u gjet fajtor për dhënie ...

Kanosja me armë dhe detyrimi, i kushojnë me 4 vjet burgim dhe 1 mijë euro gjobë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit S.M., për shkak të veprës penale ‘detyrim’.

9 vite burg të akuzuarit për vrasjen në tentativë të policit

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. M. Ai akuzohej se ka kryer dy vepra penale. Vrasje e rëndë në tentativë dhe armë ...

Vrasja e të dyshuarit për vjedhje në Shtime, dënohet mërgimtari bashkë me të vëllanë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve A. N. dhe N. N.

Zëvendësministri në qeverinë Hoti ende nuk e ka paguar plotësisht dënimin me gjobë

Qazim Rrahmani, Zëvendësministër i Ministrisë së Kulturës në qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, në tetor të vitit 2018 ishte dënuar për keqpërdorim ...