Postet nga: Dëmtimi

Mbahet takimi i parë i Komisionit Shtetëror për hulumtimin e Trashëgimisë Kulturore të shkatërruar gjatë luftës 1998-99

Komisioni Shtetëror për hulumtimin e Trashëgimisë Kulturore të shkatërruar gjatë luftës 1998-99, themeluar me vendim të Qeverisë së Kosovës, ka mbajtur sot takimin e ...

Lipjani në hall me dëmtimin e drunjve dekorativë - FOTO

Komuna e Lipjanit tash e një kohë po ballafaqohet me raste të dëmtimeve të drunjve dekorativë.

Pas 9 orësh punë, sanohet dëmtimi që la pa ujë tri lagje të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina", ka njoftuar se pas 9 orësh punë, është arritur të sanohet problemi me një gyp të ujit në rrugën “Tirana” në Prishtinë.

Dëmtim i madh i gypit, këto lagje të Prishtinës mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se sonte ka shpërthyer një gyp i ujit fi 200, te rruga "Tirana" që lidhet me rrugën "UÇK" në ...

Si ka ndikuar bora e pranverës në kulturat bujqësore?

Mot i paqëndrueshëm, me borë dhe me temperatura nën vlerat e mesatareve po mbretëron edhe në ditët e para të stinës së pranverës. ...

Dëmtohen semaforët në afërsi të Konvikteve të Studentëve

Nga një aksident që ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë, janë dëmtuar semaforët në afërsi të Konvikteve të Studentëve.

Dëmtohet pjesa artistike e 'Urës së kaltër të dashurisë' në Prizren, reagon ‘EC ma ndryshe’

Persona të pandërgjegjshëm kanë dëmtuar veprën artistike “Ura e kaltër e dashurisë” në Prizren, e cila që nga viti 2015 është shndërruar në një atraksion ...

Dëmtohen tabelat me emrin e rrugëve në Prishtinë

Një qytetar ka dërguar disa foto në adresë të KALLXO.com, ku shihet që në rrugën Hakif Zejnullahu në kryeqytet, janë dëmtuar tabelat që shënojnë emrin ...