Postet nga: dëmtim i pronës

Shtërpcë, vidhen para në një kishë, një tjetre i dëmtohet dera

Dy raste, një vjedhje e rëndë dhe një rast tjetër për dëmtim prone, janë raportuar gjatë ditës së djeshme në Shtërpcë. 

Hajvali, sulmohet me armë zjarri derisa po lëvizte me veturë

Një qytetar ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij teksa ai po lëvizte me veturë.

Gjakovë, i ndaluari dëmton pajisjet sanitare dhe murin ndarës në stacionin policor

Një person i ndaluar nga Policia po akuzohet se derisa ishte në Qendrën e Mbajtjes në stacion policor, ka dëmtuar pajisjet sanitare dhe murin ndarës në mes ...

Arrestohet pasi dëmtoi derën e dritaret e Komunës së Zveçanit

Një person është arrestuar nga policia në rrugën “Kral Milutin” në Komunën e Zveçanit.

Policia jep detaje për prerjen e gomave të veturës zyrtare të komunës së Prishtinës

Një zyrtar i Komunës së Prishtinës ka raportuar në polici se gomat e veturës së tij janë dëmtuar nga një person i dyshuar.

Për disa para, një person sulmon ëmbëltoren në Rahovec

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Rahovec, nën dyshimin se ka sumuar lokalin e një ëmbëltoreje.

Zveçan, arrestohet pasi theu xhamat e ndërtesës së komunës

Një qytetar është arrestuar, pasi ka thyer xhamat e ndërtesës së Komunës së Zveçanit.

Thyhet zyra informative e Qendrës Kulturore të BE-së në veri

Persona të panjohur kanë thyer derën e zyrës informative të Qendrës Kulturore të BE-së.