Postet nga: Delegacioni shtetëror

Kurti: Duhet të merremi vesh për datën e zgjedhjeve të reja

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se tani duhet të merret vendimi për një datë për zgjedhjet e reja si dhe të zgjedhet ...

Haxholli: Delegacioni Shtetëror s’ka më vlefshmëri juridike

Violeta Haxholli nga KDI tha se vendimi i Gjykatës Kushtetuese, i cili thotë se Ekipi Negociator nuk ka kompetenca për zhvillim të bisedimeve për dialogun me Serbinë, ë...

‘Politizimi’ i stafit të Delegacionit Shtetëror për bisedimet me Serbinë

Delegacioni shtetëror i Kosovës për bisedimet me Serbinë ditëve të fundit është vënë në thumb të kritikave për punësimin e militantëve të ...

Limaj flet për rolin e Listës Serbe në platformën e dialogut

Zëvendëskryeministri, njëherësh bashkëkryesuesi i Delegacionit Shtetëror të Kosovës për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka ...

Hoxhaj: Viti 2019 do të na sigurojë ulësen në OKB

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherësh edhe anëtar i Ekipit Negociator ka mirëpritur votimin e sotëm të Platofrmës për Delegacionin Shtetëror ...

Zyrtarët e lartë të SHBA-së kërkojnë pezullimin e taksës

Kryenegociatori i delegacionit shtetëror të Kosovës për bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka bërë të ditur se sot janë takuar në zyrën e presidentit Hashim ...

Komisioni për Punë të Jashtme i thotë 'JO' platformës për dialogun Kosovë - Serbi

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike,  ka miratuar Projektligjin për Dialogun, por jo edhe platformën e Ekipit Negociator për procesin e negociatave me ...

Kurti tallet me platformën e delegacionit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka përqeshur platformën e delegacionit shtetëror të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi.