Postet nga: dekretimi

Meta nuk e dekreton ligjin 'antishpifje'

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk e ka dekretuar paketën ligjore 'antishpifje' e cila, gjatë muajit të kaluar është miratuar në Kuvendin e Shqipërisë, pas një debati ...

I nominuari i PDK-së për anëtar në KQZ tregon se pse nuk mori pjesë në dekretim te Presidenti

Ilir Gashi, i nominuari nga Partia Demokratike e Kosovës për anëtar të KQZ-së, sot nuk ka shkuar për dekretim te Presidenti i Kosovës, Hashim Thaç...

Sot pritet betimi i anëtarëve të KQZ-së

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës njofton se pas përmbylljes së të gjitha procedurave dhe kompletimit të lëndëve me informacionet e kërkuara shtesë, ...

Presidenti hesht, hyn në fuqi ligji për rrogat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka dekretuar Ligjin për pagat.

Dekretohen dhe betohen 37 gjyqtarë të rinj të Republikës së Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka dekretuar 37 gjyqtarë të rinj të Republikës së Kosovës.

KMDLNJ kërkon nga Thaçi të mos e dekretojë anëtarin e ri të Gjykatës Kushtetuese

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) përmes një letre i ka kërkuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit që mos ...

Trajanov: Ivanov të Dekretojë Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve

Kryetari i Lidhjes Demokratike në Maqedoni, Pavle Trajanov, ftoi presidentin Gjorgje Ivanov që të dekretojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe të mos bëhet shkas pë...

Gjyqtari i Dekretuar: Nuk Ndihem se po Nisi Diçka të Re

Miroslav Ivanoviq njëri gjyqtarët e dekretuar nga Presidenti Thaçi tha sot se ata që do të jenë gjyqtarët dhe prokurorët e ardhshëm në veri ...