Postet nga: dekorata

Kadare nderohet me dekoratën e ‘Oficerit të Madh të Legjionit të Nderit’ nga presidenti Macron

Shkrimtar Ismail Kadare është nderuar me dekoratën e “Oficerit të Madh të Legjionit të Nderit”, dekoratën më të lartë në Republikën e Francës.

Dekoratën e Thaçit për veprimtarin Brahim Zeka, e pranoi deputeti Milaim Zeka

Në vazhdën ndarjes së dekoratave, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot i ka ndarë Urdhrin e Lirisë veprimtarit tashmë të vdekur, Brahim Zeka.

Thaçi dekoron Gjeneralin Clark në 20 vjetorin e çlirimit

Presidenti Thaçi ka pritur sot në takim, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Gjeneralin Wesley Clark, që gjatë kohës së bombardimeve kishte qenë komandant suprem i Forcave ...

Presidenti Thaçi dekoron 12 dëshmorët e Gllogjanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë dekoratat "Hero i Kosovës" për familjarët e 12 dëshmorëve të Gllogjanit në 21 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit.

Thaçi dekoroi veteranët e dy luftërave, të Kosovës e Kroacisë

Hashim Thaçi ka dekoruar me medalje presidenciale tre veteranë të luftës së Kosovës dhe Kroacisë.

Dardan 'kauboji' merr titullin e 'kalorësit' nga Presidenti Meta

Vetëm një ditë pasi që Gjykata e shpalli fajtorë dhe dënoi për gjuajtje me armë zjarri, ministri i Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi ë...

Haradinaj dekoron vëllezërit Bytyqi me medaljen e Skënderbeut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhuruar sot medaljen e Gjergj Kastriotit-Skënderbeu, vëllait të vëllezërve Bytyqi, të cilët u vranë nga forcat serbe, ...

Vdekja e 22 vjeçarit: Biznesi që ia mbylli derën kryeinspektorit u dekorua nga presidenti Thaçi

Kompania “Lab Oil” , në të cilën gjatë ditës së djeshme vdiq i riu 22-vjeçar në vendin e punës duke pastruar kazanët e derivateve të naftë...