Postet nga: deklarimi i pasurisë

Ish zv/ministri Zefaj shpallet fajtor nga Gjykata Themelore për mos deklarim të pasurisë

Ish zëvendësministri Engelbert Zefaj është gjetur fajtorë nga Gjykata e Prishtinës për mos deklarim të pasurisë.

Gjykata sot pritet të vendos për akuzat ndaj ministres Hajdari

Në gjykatën e Prishtinës sot pritet që të vendoset lidhur me rastin e ministres së Tregtisë dhe Industrisë Rozeta Hajdari, e cila po akuzohet për mos deklarim ...

Ministrja Rozeta Hajdari pranon fajësinë për mos deklarim të pasurisë

Ministrja Rozeta Hajdari e ka pranuar fajësinë për akuzat për mos deklarim të pasurisë.

Kjo është pasuria e ushtruesit të detyrës të drejtorit të Policisë, Fehmi Hoti

Pas dorëheqjes së ish-drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, detyrat dhe përgjegjësitë e tij do të bien mbi Fehmi Hotin, tashmë ushtrues detyre i drejtorit ...

Kjo është pasuria e Ramiz Buzhalës, kryeprokurori i Gjakovës që u suspendua pas raportimit të KALLXO.com

Pasuria e paluajtshme e kryeprokurorit të Gjakovës, Ramiz Buzhala, i cili u suspendua pas raportimit të KALLXO.com, kap vlerën 113 mijë e 840 euro.

Mungesa e kuorumit, dështon votimi i Projektligjit për deklarimin e pasurisë

Kuvendi i Kosovës nuk ka mundur ta kalojë Projektligjin për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave pasi që nuk ka pasur kuorum.

Kjo është pasuria e deputetit që dyshohet se iu vodhën 50 mijë euro cash

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta ka deklaruar në Policinë e Kosovës se në orët e para të së premtes, 24 qershor 2022, iu janë vjedhur 50 mijë euro ...

Ministrat e Qeverisë Kurti që kanë më së shumti para të gatshme në banka

Ministrat e kabinetit qeveritar të Kosovës kanë deklaruar pasurinë e tyre në Agjencinë Kundër Korrupsionit, e cila u bë publike më 14 qershor të këtij viti.