Postet nga: Debati

Kalaja e Novobërdës përplasë ekspertët në takimin konsultativ

Drejtues të institucioneve të trashëgimisë dhe ekspertë të kësaj fushe janë përplasur sot gjatë një takimi konsultativ për gjendjen e krijuar në Kalanë e Novobërdë...

Të enjten mbahet debatit parazgjedhor për politikat kulturore  

Organizuar nga një grup organizatash jo qeveritare të enjten më 19 shtator 2019,  do të mbahet debati parazgjedhor për të diskutuar rreth politikave kulturore dhe vendin e kulturës në programet ...

Lidhja e Shkrimtarëve nesër organizon debatin 'Shkrimtari dhe mediet'

Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës do të mbajnë nesër, më 29 janar 2019, në Institutin Albanologjik të Prishtinës, debatin “Shkrimtari dhe mediet”.

Publicisti Veton Surroi kritikon institucionet në ditën ndërkombëtare të Librit të Ndaluar

Intelektualët, njerëzit e librit dhe të fjalës së lirë gjithmonë janë cak i pushteteve, sidomos atyre të reja, pasi ata shihen si rrezik për narracionin që ...

Albin Kurti: Thaçi President ‘Pinokio’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po e përdor idenë e tij të bashkimit me Luginën e Preshevës ...

Serbët e Malit të Zi përkrahin Vuçiqin për Kosovën

Partia serbe e Malit të Zi njoftoi sot se mbështet politikat dhe aktivitetet e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në një përpjekje për të gjetur një zgjidhje ...

Hoti - Haxhiut: Ti po Rren

Avdullah Hoti, kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së iu ka drejtuar deputetes së AAK-së në Kuvend, Teuta Haxhiut duke i thënë se ajo gjatë fjalimit të saj ka gë...

Haradinaj-Hotit: Gjithë Pushtetarët e kanë Hallin e Karriges

Në seancën e jashtëzakonshme ku po diskutohet për përjashtimin e Agjencisë së Akreditimit nga EQAR-i, Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kreu i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah ...