Postet nga: debati 'kallxo pernime'

Sfidat e banimit social, cila komunë e Kosovës është për mashallah?

Skema për strehim social, strehim për të varfërit, personat me nevoja të veçanta, përfshirja e komuniteteve, kriteret dhe mënyra si ndahen banesat e banimit ...

Rrëfimi i neuropsikiatrit Afrim Blyta- LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po ndiqni intervistën me neuropsikiatrin, Afrim Blyta.

Avni Dervishi: Kosova është në grup të fundit të programit COVAX për furnizim me vaksina

Lobisti dhe aktivisti shqiptar që jeton dhe punon në Suedi, Avni Dervishi, tha se Kosova është në grupin e fundit të programit të COVAX për furnizim me vaksina.

Çka po ndodh me universitetet? - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” po diskutohet për akreditimet e institucioneve të arsimit të lartë.

Linda Shala: Puna e parë që ta bëj si kryetare e KOK-ut është ndërrimi i statutit

Linda Shala kandidate për kreun e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), ka premtuar se do ta ndërroj statutin e KOK-ut, me të marrë këtë pozitë.

Hasani: Sporti duhet të ruhet nga ndikimet politike

I ftuar në emisionin ‘KALLXOPernime’ kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani tha se sporti duhet të ruhet nga ndikimet politike, duke aluduar së në këto ditë...

Besim Hasani tregon sa e ka pagën si kryetar i KOK-ut

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës dhe kandidati edhe për një mandat, Besim Hasani, ka thënë në emisionin "Kallxo Pernime" se paga e tij nuk guxon të ...

Shala: Mbi 42 për qind e buxhetit të KOK-ut ka shkuar për paga, mëditje e mirëmbajtje të shtëpisë së sporteve

Kandidatja për kryetare të Komitetit Olimpik të Kosovës, Linda Shala, tha në emisionin "Kallxo Pernime" se KOK-u i ka shpenzuar mbi 42 për qind të buxhetit për ...