Postet nga: debat pernime

Aben Vitia numëron dështimet e MSh-së

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje dhe ish- drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Arben Vitija ia ka numëruar dështimet në Ministrinë e Shë...

Premtimet e koalicionit AAK-PSD për ambientin

Koalicioni i partive AAK-PSD ka premtuar se nëse arrtin të fitoj mandatin qeverisë brenda katër viteve do të nxjerr një ligj për vendosjen e një takse pë...

Zotimet e AKR-NISMA-PD për shëndetësinë

Në #DebatPernime, mbrëmjen e sotme, Mirlinda Sopi nga koalicioni AKR-NISMA-PD, dha premtimet e saj dhe të koalicionit që përfaqëson sa i takon rregullimit të sistemit të shë...

Premtimet e LVV-së për mbrojtjen e ambientit

Kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Mullhaxha Kollçaku dhe Arben Vitia në Debat Pernime u janë përgjigjur pyetjeve konkrete se çfarë ata do të bëjnë ...

Premtimet e AAK-PSD për shëndetësi

Koalicioni AAK-PSD ka premtuar se brenda mandatit katër vjeçar nëse e këto parti udhëheqin me Qeverinë, nuk do të lejojnë që barna nga Kina e ...

Zotimet e PDK-së për ambientin

Uran Ismaili kandidat për deputet nga radhët e PDK-së, në #DebatPernime mbrëmjen e sotme, dha zotimet e partisë së tij sa i përket çështjeve të ndryshme ...

Premtimet e PDK-së për shëndetësinë

Kandidati për deputet, njëherit ministër në detyrë i Shëndetësisë nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili dha qëndrimet dhe premtimet e tij sa i ...

Premtimet e LVV-së për shëndetësinë

Dy kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe Fatmire Mulhaxha- Kollçakun në Debat Pernime kanë dhënë premtime konkrete sa i përket ...