Postet nga: debat pernime

Selimi: Kemi konfiskuar mbi 600 mijë euro ari

Selim Selimi, kandidat për deputet nga AAK dhe ish-ministër i Drejtësisë, ka thënë se në kohën e qeverisjes, sa ishte në krye të dikasterit të ...

Selim Selimi: Çdo zyrtarë publik që ka aktakuzë për korrupsion, do të suspendohet

Ish-ministri i Drejtësisë nga AAK, Selim Selimi, ka thënë se tashmë, me punën e tij si ministër në qeverinë Hoti, janë bërë ndryshimet e nevojshme ...

 Selimi i AAK-së: Verifikimi i policëve duhet të jetë mandator

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që është edhe kandidat për deputet nga kjo parti, Selim Selimi, ka thënë se verifikimi i ...

AAK: Do ta krijojmë një byro të hetimeve të ngjashme si FBI

Ish-ministri i Drejtësisë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Selim Selimi, i cili është edhe kandidat për deputet, ka thënë se partia e tij ...

Shpejtim Bulliqi për Nexhmi Rudarin: Ky është djalë i mirë, por nuk vendos ky në Komunë

Dy kandidatët për kryetar të Komunës së Podujevës kanë replikuar kur është diskutuar shkarkimi i drejtorit të Shëndetësisë, Zaim Thaçi, në kohë pandemie.

Komuna Podujevës i bleu 11 euro më shtrenjtë uniformat se Komuna e Deçanit, arsyetohet Rudari

Komuna e Podujevës më 13 mars 2020, ka nënshkruar një kontratë për “Furnizim emergjent me mjete dhe pajisje mbrojtëse për nevoja të shërbimit të Epidemiologjisë – QKMF ...

Planet e Shpejtim Bulliqit për Podujevën

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, derisa ka prezantuar plan-programin qeverisës ka kritikuar qeverisjen e deritanishme të LDK-së.

Kandidati i LDK-së: Podujeva, deshën apo nuk deshën të tjerët, po bëhet qytet i dritave

Nënkryetari aktual i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka thënë se plan-programi i tij për kryetar të Podujevës bazohet në ndarjen e buxhetit komunal, ...