Postet nga: debat pernime

Zotimet e koalicionit AAK-PSD për siguri

Sonte në Debat Pernime partitë politike kanë prezantuar politikat mbi siguri.

Tahiri: Shpend Maxhuni dhe të tjerët në AKI do t’i nënshtrohen verifikimit

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Debat Pernime ka deklaruar se shefi i Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës Shpend Maxhuni dhe zyrtarët e tjerë ...

Abelard Tahiri: Do ta kërkojmë që me prioritet të verifikohet Emin Beqiri

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Debat Pernime ka deklaruar se Kosova ka nevojë për një mekanizëm që i verifikon të gjithë policët që ...

#DebatPernime për sundimin e ligjit

Sonte, duke filluar nga ora 20:30 në #DebatPernime diskutohet për sundimin e ligjit.

Planet e Vjosa Osmanit dhe ekipit të saj për qeverisje

Si pjesë e një seri debatesh me kandidatët për kryeministër në programin televiziv #DebatPernime, Vjosa Osmani nga LDK-së diskutoi për planet e politikave të koalicionit dhe ...

Fatmir Limaj prezanton planet e tij qeverisëse 

Ekipi që i rri pas kandidatit për kryeministër në koalicionin NISMA-AKR-PD ishte i fundit që prezantoi planet e tij qeverisëse në programin televiziv #DebatPernime duke shfaqur pë...

Programi qeverisës i AKR-NISMA-PD për shëndetësinë në Kosovë

Në mbrëmjen e sotme në #DebatPernime, kandidatja për deputete nga koalicioni AKR-Nisma-PD, Mirlinda Sopi, tregoi planin qeverisës për shëndetësi në Kosovë.

Arben Vitia ia qëllon kohës së reagimit të Emergjencës

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje dhe ish- drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Arben Vitia, ia ka qëlluar reagimit emergjent.