Postet nga: debat pernime

Totaj i PDK-së premton ndërtimin e 4 çerdheve në Prizren

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj ka premtuar investime në arsim, nëse fiton balotazhin e 14 nëntorit.

Premtimi i Shaqir Totaj: Pronat publike që i shfrytëzojnë partitë politike nuk do ta kenë qiranë 1 euro

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj ka premtuar se nëse fiton nga balotazhi, do t’u jap në ...

Debat Pernime për balotazhin e Prizrenit

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Prizrenit, diskutojnë në #DebatPernime për balotazhin e 14 nëntorit. 

A do të përfshihet ‘mbyllja’ e shkollave në reformën për arsim të kandidatit të PDK-së për Dragash?

Kandidati për kryetar të Dragashit, Shaban Shabani, nga PDK ka thënë se në këtë komunë nuk është e thjeshtë të niset reforma në arsim, për shkak ...

Kandidati i LDK-së: Me mua kryetar, Dragashi do të jetë qyteti më i pastër në Kosovë 

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Dragashit, Bexhet Xheladini, në "Debat Përnime" është zotuar se nëse fiton në balotazh, Dragashin do ta bë...

PDK dhe LDK në Dragash ende pa koalicione, po presin përgjigje nga partitë e tjera

Kandidatët e partive që janë në balotazh në zgjedhjet për kryetar të Komunës së Dragashit kanë treguar se me cilat parti kanë biseduar për mundësinë ...

Hyseni premton qendra rekreative e sportive te liqeni i Përplenicës dhe i Livoçit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Gjilanit, Alban Hyseni, në "Debat Përnime" ka folur rreth projekteve të tij për krijimin e zonave të gjelbra ...

Kështu e komenton Alban Hyseni mbështetjen që po e merr nga Qemajl Mustafa i PDK-së

Kandidati për kryetar të Gjilanit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, ka thënë se është i hapur për koalicion me Partinë Demokratike të ...