Postet nga: debat pernime

Përplasje mes Arben Vitisë e Përparim Ramës për financuesit e fushatës së tyre

Kandidatët për kryetar të Prishtinës, janë përplasur sërish në Debat Përnime, kësaj radhe në lidhje me financimin e fushatës zgjedhore.

Përparim Rama: Projekti për ndërtimet në Badovc ka qenë legal

Kandidatët për kryetar të Prishtinës, në Debat përnime janë përplasur në lidhje me ndërtimet në zonën e liqenit të Batovcit.

Arben Vitia: Ndërtuesit deri tani kanë shfrytëzuar korrupsionin dhe akterët brenda komunës

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e LVV-së, Arben Vitia ka thënë se turri i ndërtimeve ka filluar të ndalet në ...

Premtimi i LVV në Viti për sektorin e bujqësisë: Do ta mbulojmë vaksinimin e deleve

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Vitisë, Arsim Ademi, i ftuar në Debat Pernime ka dhënë premtimet e tij në lidhje me bujqësinë.

Haliti: Do të sigurojmë 100% ujë, kanalizim dhe ndriçim në Viti

Kandidati për kryetar të Vitisë, Sokol Haliti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka premtuar se brenda mandatit të ardhshëm do të sigurojnë ujë të pijes pë...

Kë po e mbështet PDK në Viti, LDK apo LVV? Flasin kandidatët për kryetar

Kandidatët për kryetar të Komunës së Vitisë në Debat Pernime kanë treguar për koalicionet që kanë bërë para balotazhit të 14 nëntorit.

Haliti: Ata që tentuan të më përfshijnë në rastin e dhunimit të vajzës së mitur do t'i padis

Kandidati Sokol Haliti nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka thënë në Debat Perime se në lidhje me rastin dyshimit për dhunimin e një vajze të mitur ...

Debat Pernime për balotazhin e Vitisë

Kandidatët e partive politike, të cilët synojnë të marrin udhëheqjen e Vitisë, diskutojnë në #DebatPernime për balotazhin e 14 nëntorit.