Postet nga: dasmat

Hoti tregon nëse do të lejohet mbajtja e dasmave nga 1 korriku

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në konferencën e sotme për media u pyet nëse do të lejohet mbajtja e dasmave dhe hapja e klubeve të natë...

Labinot Tahiri pas lejimit të dasmave, falënderon kolegët për protestën

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka thënë se nga data 1 korrik do të lejohet mbajtja e dasmave, edhe pse ...

Dasmat ‘mollë sherri’ mes estradës dhe Qeverisë

Pronarët e restoranteve dhe estradës mbajtën protestë para Qerisë së Kosovës në shenjë pakënaqësie për shkak të moslejimit të mbajtjes së dasmave si ...

Vendimet e reja të Qeverisë: Nuk lejohen dasmat ose ahengjet e tjera në restorante

Qeveria në detyrë e Kosovës të dielën mbajti mbledhjen e radhës, ku edhe njoftoi për hapjen e disa prej bizneseve në kuadër të fazës ...

Prishtinë: Arrestohet “Kauboji” i Lagjes së Muhaxherëve

Një banorë i Lagjes së “Muhaxherëve” zonë ku janë të vendosura disa ambasada një stacion i policisë disa institucione përfshirë Akademinë e Shkencave e Ministrinë e Arsimit nuk ...

Operacione masive në dasmat e Ferizajt

Policia e Ferizajt ka njoftuar për disa operacione në arrestimin dhe identifikimin e personave që kanë shtënë me armë zjarri në dasmat e organizuara në këtë rajon.

Vushtrri:Policia arreston dasmorin

Pas të shtënave të cilat janë dëgjuar gjatë një dasme në hotelin Kalaja të Vushtrrisë policia ka ndërhyrë duke arrestuar njërin nga dasmorët. Sipas njoftimit ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!