Postet nga: Dardani

Sulmohet fizikisht një punëtor i një kafiterie në Prishtinë

Një punëtor i një kafiterie në Prishtinë është sulmuar fizikisht gjatë ditës së djeshme me 05.05.2024.

Inspektorati i Kryeqytetit parandalon uzurpimin e një prone në Dardani, gjobit qytetarin që vendosi grilat

Inspektorati i Kryeqytetit ka bërë të ditur se kanë parandaluar uzurpimin e një hapësire të përbashkët të banorëve në lagjen Dardania në rrugën 'Ilaz ...

Arrestohet ish-zyrtari policor i Shqipërisë, i kërkuar nga Interpoli për trafikim të drogës dhe prostitucion

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar Gëzim Çelajn, shtetasin e Shqipërisë i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për ...

Plagosje me armë zjarri në Dardani, i dyshuari në arrati

Një person dyshohet se është plagosur me armë zjarri në lagjen Dardani të kryeqytetit sot rreth orës 11:00.

Aksident trafiku në Prishtinë -FOTO

Një aksident trafiku në mes një veture dhe kamioni ka ndodhur sot pasdite në Lagjen "Dardania" në Prishtinë.

FSK largon 143 mjete shpërthyese që datonin nga Lufta e Parë Botërore

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka njoftuar se janë larguar 143 mjete shperthyese në lagjen Dardania në Pejë.

Ferizaj, arrestohet një burrë pasi rrahu një punëtore në fabrikën e qeramikës

Një burrë është arrestuar pasi ka sulmuar fizikisht një punëtore në një fabrikë të qeramikës në fshatin Dardani të Ferizajt.

Kombibusi shihet duke lëvizur mbi Kurriz në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë

Një qytetar ka raportuar në KALLXO.com për një makinë e cila lëvizte në platonë e Kurrizit në lagjen “Dardania” në Prishtinë.