Postet nga: dardan gashi

Dardan Gashi i 'Mbijeton' Mocionit për Gjuajtje me Armë Zjarri

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës dhe Investimeve, Dardan Gashi i ka shpëtuar shkarkimit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Konjufca: Në Oda të Yndyrshme, Bëhesh Trim pa Qenë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca është deklaruar lidhur me interepelancën e thirrur në Kuvend  lidhur me gjuajtjen me armë të Ministrit të Diasporës dhe ZvKryeministrit, ...

Kabineti i Kryeministrit Tregon Pse Ai Nuk Mori Pjesë në Interpelancë

Kabineti i kryeministrit Ramush Haradinaj ka treguar se pse ai nuk mori pjesë në interpelancën e sotme parlamentare.

Haradinaj Nuk Shkon në Interpelancë

Një ditë më parë deklaroi se i jep llogari Kuvendit "e jo ambasadorëve", por 24 më vonë, kryeministri Ramush Haradinaj e dëshmoi të kundërtën.

Kryeministri që Vendos Kanunin Para Ligjit për Veprat e Dënueshme Deri në 5 Vjet Burg

Deklarata e djeshme e kryeministrit Ramush Haradinaj, ku ai pranon publikisht se ai gjuan me armë dhe se “nuk bohet kiameti me gjujtë”, mund të prodhojë konsekuenca ligjore për ...

LDK Kërkon Shkarkimin e Dardan Gashit

Partia opozitare, LDK-ja ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë me Kryeministrin Ramush Haradinaj, për t’i kërkuar këtij të fundit shkarkimin e menjë...

Dardan Gashi u Flet Deputetëve për Investimet e Diasporës, Kartonin e Gjelbër...

Ligji për Investime Strategjike, buxheti i Ministrisë së Diasporës, kartoni i gjelbër, emisioni enkas për diasporë dhe kthimi i fondit të trurit nga diaspora ishin tema ...

Po Hetohet Videoja Ku Lushtaku e Gashi Shtijnë me Armë

Pasi në medie u publikua videoja që u tha se është xhiruar në festën që Fatmir Limaj e organizoi në Banjë të Malishevës pas lirimit nga akuzat pë...