Postet nga: dardan gashi

Ende pa datë për gjykimin për të shtënat në odën e Fatmir Limajt

Gjashtë të dyshuarve për mbajtje nën kontroll dhe posedim të paautorizuar të armëve, sipas aktakuzës së ngritur nga Prokuroria e Gjakovës më 16 maj, ende nuk ...

EKSKLUZIVE: Dardan Gashi e fsheh biznesin

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, nuk e ka deklaruar fare një biznes që e ka të regjistruar në Agjencinë ...

Diaspora shqiptare mblidhet në Prekaz me 1 dhe 2 gusht

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherish ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, e ka vizituar sot komunën e Skenderajt, ku është takuar me ...

Persona tjerë i shtohen aktakuzës ndaj Dardan Gashit e Sami Lushtakut për të shtënat në konak të Limajt

Përveç Zëvendës Kryeministrit, Dardan Gashi; ish- kryetarit të Skënderajt Sami Lushtaku dhe shefit të kabinetit të Zëvendës Kryeministrit Limaj, Endrit Shala, të cilët ...

Ministri Gashi: Kërkesat e diasporës jemi duke i marrë seriozisht

Ministri i Diasporës i Kosovës, Dardan Gashi, tha se me homologët e tij nga Shqipëria dhe Maqedonia, janë duke i marrë shumë seriozisht kërkesat e ...

Nga sot pagesat e policës kufitare bëhen 'online'

Sot në pikën kufitare të Merdarit është lansuar zyrtarisht softueri i pagesave "online" të policave të sigurimit kufitar për bashkatdhetarët tanë.

Kanali i veçantë televiziv për Diasporën futet në ligjin e ri

Diaspora shqiptare do të ketë një kanal televiziv të dedikuar në veçanti për ta.

Kompania miliardëshe e minierave nga Kanadaja interesohet për zinkun e Kosovës

Zv. kryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, i cili njëherësh është edhe ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, priti një delegacion të kompanisë ‘Trevali’, kompani kjo ...