Postet nga: dardan gashi

Gashi e kryetari i Rrjetit të Bizneseve të Diasporës në diskutuan mundësitë për investime në Kosovë

Zëvendës kryeministri / Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi ka pritur në një takim kryetarin e Rrjetit të Bizneseve të Diasporës Shqiptare në Angli, Artan ...

Caktohet dita e gjykimit ndaj Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe të tjerëve për gjuajtjet me armë

Me 11 shkurt Endrit Shala, ministër i Tregtisë dhe Dardan Gashi, ministër për Diasporë pritet të ulen në bankën e të akuzuarëve në Gjykatën Themelore ...

Mustafa: Dardan Gashi nuk përfaqëson asnjë votë të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas takimit me grupin parlamentar, ka folur për deputeten e kësaj partie, Teuta Rugova, dhe për zëvendës kryeministrin ...

Dardan Gashi shpreson në miratimin e Ligjit për Diasporën

Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi ka raportuar para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike.

Kompanitë nga Kosova pjesë e panairit më të madh botëror të ushqimit dhe pijeve

Frutomania, ABI, Devolli Co., Ujë Rugova, Eurofood, Agrium, Bodrumi i Vjetër, Elkos (Pi&Ki) dhe Frutex janë bizneset që janë duke e përfaqësuar Kosovën në  ...

Kompanitë turke të interesuara të investojnë në Kosovë

Në takimin që zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, pati me një delegacion turk  të kompanisë konsulente për investime “GD” në Turqi, ...

Mungesë e gjyqtarëve, nuk caktohet gjykimi për gjuajtje me armë në odën e Limajt

Gjykata e Gjakovës ende nuk ka caktuar seancën e gjykimit të të dyshuarve për gjuajtjet me armë në odën e zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj.

Gashi: Pasiguria ekonomike fajtore që diaspora përballet me pritjet në kufi

Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi gjatë raportimit të tij para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka bërë të ditur se ...