Postet nga: dardan gashi

Analiza e Democracy Plus – Sa u respektua ligji kur u shkarkua Kimete Gashi nga OShP

Organizata ‘Demokraci Plus’ (D+) ka publikuar një analizë bashkë me rekomandime në lidhje me procedurat e shkarkimit të anëtarëve të agjencive të pavarura.

Gjykata vendos për njërin nga të bashkëpandehurit në rastin e Haxhi Shalës, të akuzuar për dallavere me vota në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021

Dardan Gashi i akuzuar për falsifikim me rezultate të votimit në zgjedhjet e 14 shkurtit të vitit 2021 është dënuar me një vit dënim me burgim me kusht. Kjo ...

Gjykimi i Haxhi Shalës dhe të tjerëve për falsifikim të rezultatit të votimit, Meliza Haradinaj-Stublla thotë se iu vodh mandati

Pas dhënies së fjalëve hyrëse nga palët në procedurë, ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë dëshminë e saj në gjykimin ...

Foto arkiv

11 vite burgim dhe gjobë nën akuzën se grabiti mbi 13 mijë euro në 'Finca' dhe 'Capital Ria'

Gjykata e Prizrenit e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar Dardan Gashin me dënim unik prej 11 vite burgim dhe me gjobë prej 3 mijë e 500 euro nën ...

Bekim Jashari dëshmitar në gjyq: Nëse këta dalin fajtorë edhe unë jam fajtor, sepse për gjithçka kemi qenë në koordinim

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca gjyqësore ndaj ish-drejtorit të Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA), Bahri Nuredinit, dhe menaxherit Driton Mehaj, të akuzuar ...

Dosja e të dyshuarit për grabitje të mbi 13 mijë eurove në bankat e vogla në Prizren dhe Prishtinë

Dardan Gashi, është i dyshuar për tentim grabitjen dhe grabitjen e dy institucioneve mikrofinanciare në Prizren e Prishtinë.

Rasti ‘Hidrocentralet’, Apeli vërteton pafajësinë e katër ish-ministrave të ‘Qeverisë Thaçi 2’

Apeli ka marrë vendim me të cilin e ka hedhur poshtë ankesën e Prokurorisë Speciale kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore, pasi kjo e fundit kishte liruar nga ...

Rasti "Hidrocentralet", gjyqi ndaj ish-ministrave të Qeverisë Thaçi 2 drejt parashkrimit absolut

Kanë mbetur më pak se dy muaj para se të arrihet parashkrimi absolut i rastit të njohur si “Hidrocentralet”.