Postet nga: Danimarkë - Finlandë

Hojbjerg e Schmeichel flasin për Eriksenin

Lojtarët e Danimarkës të shtunën kanë qenë në gjendje të vështirë, pas sulmit në zemër të bashkëlojtarit të tij, Christian Eriksen.

Peter Schmeichel kritikon UEFA-n për vazhdimin e ndeshjes Danimarkë – Finlandë

Legjenda daneze, Peter Schmeichel nuk është pajtuar me UEFA-n që ndeshja e “Euro 2020” mes Danimarkës dhe Finlandës u vazhdua pas gjendjes së rëndë të mesfushorit Christian Eriksen.

Finlanda mposht Danimarkën

Finlanda ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Danimarkës, ndeshje e vlefshme për Grupin B, në Kampionatin Europian “Euro 2020”.

​VIDEO - Emocionuese, kështu reaguan tifozët brenda stadiumit në mbështetje të Eriksenit

Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës u ndërpre për shkak se mesfushori danez, Christian Eriksen ra në tokë pa ndjenja.

Ndeshja Danimarkë – Finlandë do të vazhdojë nga ora 20:30

UEFA  ka konfirmuar se ndeshja Danimarkë – Finlandë do të vazhdojë nga ora 20:30, pas marrëveshjes së arritur nga të dy kombëtaret.

UEFA e konfirmon: Pezullohet ndeshja Danimarkë – Finlandë

UEFA ka konfirmuar se edhe zyrtarisht është ndërprerë ndeshja Danimarkë – Finlandë, e vlefshme për fazën e grupeve të “Euro 2020”.

Danimarkë – Finlandë, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Danimarkë – Finlandë, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në “Euro 2020”.