Postet nga: dacia

Auto Mita fillon kampanjën vetëdijësuese për aksidentet rrugore

Është mëse e ditur ndërkombtarisht, se çdo vit një numër i madh i njerëzve humbin jetën në aksidente rrugore, për këtë arsye data 20 ...

Festo 10 vjetorin e Renault dhe Dacia me ofertë të çmendur – vetëm për 199 euro në muaj për Clio automatik!

Me shërbime, staf dhe vetura të kualitetit më të lartë, aspak e zakonshme dhe çdo herë unike është Auto Mita.

Kjo është vetura më e shitur në 6 mujorin e parë të këtij viti në Kosovë

Shumë gjëra dhe punë në jetën tuaj nuk do të mund të rregulloheshin në kohë nëse nuk do të kishte mjete transportuese, posaqërisht vetura.

Zyrtare: Maj dhe Qershor u shiten 571 vetura të reja, por cila është marka më e shitur?!

Veturat janë pjesë e rëndësishme e rutinës së gjithsecilit dhe shërbejnë shumë.

Dacia i vetmi brend në Evropë që regjistron rritje të shitjes – pavarësisht pandemisë dhe krizës së komponentëve elektrikë

Prodhuesi rumun i veturave Dacia që është pjesë e grupit francez Renault, ka njoftuar se ka shënuar rritje të shitjes deri në 5.9 për qind në gjashtëmujorin e ...

Bashkë, 10 vjet rrugëtime me Renault dhe Dacia!

Një dekadë por shumë suksese brenda 10 viteve nga Renault dhe Dacia.

Renault dhe Dacia – 4 muajt e fundit mbizotëroj në tregun e veturave mbi 30% shitje

Kush po i thyen këto rekorde? Rekordin e shitjeve për katër muajt e fundit Renault dhe Dacia dominojnë në tregun e veturave mbi 30% shitje, janë shitur gjithsej 145 ...

Problemet s’kanë vend, njerëzit po – Dacia Jogger i rehaton plot 7 persona

Është fjala për veturën komode më të re të llojit Dacia Jogger që ia vlen çdo qindarkë e shpenzuar për të.