Postet nga: cristiano ronaldo

Ronaldo e barazon rekordin e Batistutas dhe Quagliarellas

Cristiano Ronaldo ka shënuar gol në fitoren e Juventusit ndaj Spalit, me rezultat 2-1.

"Largimi i Messit nga Barcelona është i mundur, ai mund të luajë së bashku me Ronaldon"

Forma jo e mirë e Barcelonës në kohën e fundit dhe tensionet mes Lionel Messit dhe drejtorit sportiv Eric Abidal, kanë mjaftuar që mediat botërore të spekulojnë ...

Ronaldo: Mund të luaj deri në moshën 40 vjeçare në nivele të larta

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, sot i ka mbushur 35 vite.

Juventus mposht Fiorentinën dhe blindon kreun e tabelës (VIDEO)

Juventus është rikthyer te fitoret, pas humbjes ndaj Napolit në xhiron e kaluar, duke e mposhtur Fiorentinën me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 22-të në Serie ...

Juventus e ‘shkel’ Cagliarin, shkëlqen Ronaldo (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Cagilarit, me rezultat të thellë 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 18-të në Serie A.

Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë në botë për vitin 2019 nga Globe Soccer Awards

Cristiano Ronaldo e ka përmbyllur vitin 2019 me një çmim individual.

Ronaldos nuk i pëlqen të dalë i dyti, shikoni reagimin e tij pas humbjes ndaj Lazios (VIDEO)

Juventus ka pësuar humbje me rezultat 3-1, në Superkupën e Italisë.

‘Air’ Ronaldo, shënon gol me kokë duke kërcyer 2.56 metra (VIDEO)

Juventus ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Sampdorias, ndeshje e vlefshme për xhiron e 17-të në Serie A.