Postet nga: cristiano ronaldo

Historia e ‘hat-trik’-ëve të Ronaldon në Champions League

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi hat-trickun e tetë në karrierë në Champions League, duke arritur në 124 gola në total në kuadër të kësaj gare.

Ronaldo: Kjo është arsyeja pse Juventus ka nënshkruar me mua

Superylli portugez Cristiano Ronaldo, ka folur pas ndeshjes ndaj Atletico Madrid në Champions League, ku shënoi një hat-trick mahnitës, natën e mbrëmshme.

Ronaldo vlerësohet me notën 9.8 (Foto)

Juventus është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mposhti Atletico Madridin me rezultat 3-0, dhe me rezultat të përgjithshëm nga të dy ndeshjet 3...

Juventus përmbys gjithçka ndaj Lazios (Foto)

Juventus ka shënuar një fitore mjaft të vështirë përballë Lazios, në kuadër të xhiros së 21-të, me rezultat të ngushte 2-1.

Ronaldo me rekord negativ për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

Mbrëmë Juventusi pësoi humbje me rezultat 2-1, ndaj skuadrës svicerane Young Boys, ndeshje e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve.

Ronaldo: E meritoj edhe këtë vit ‘Topin e Artë’

Cristiano Ronaldo ka thënë që e meriton “Topin e Artë” edhe për këtë vit.

Pse Ronaldo gjithmonë zgjedh fanellën me numrin 7

Numri ‘7’ është bërë një sinonim për Cristiano Ronaldon, që e mbajti veshur në fanellë që nga koha e Manchester United, për të vazhduar pastaj edhe te Real ...

Ronaldo Kërkon Largimin e Dy Lojtarëve nga Reali

Cristiano Ronaldo ka dorëzuar kërkesën për largim të dy futbollistëve nga Real Madrid udhëheqësve të klubit.