Postet nga: cristiano ronaldo

Menaxheri i Ronaldos: Do të thyejë edhe rekordin e Peles

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale. Konfirmimi vjen nga menaxheri i njohur portugez, Jorge Mendes. I intervistuar ...

Ronaldo: Në Ligën e Kampionëve nuk fiton përherë favoriti

Pas tërheqjes së shortit për tetë grupet në Ligën e Kampionëve, protagonistët kryesorë kanë folur grupet.

Lajmi i fundit: Ronaldo nuk do akuzohet për rastin e përdhunimit në vitin 2009 (FOTO)

Edhe zyrtarisht nuk do të ngritet aktakuzë ndaj Cristiano Ronaldos për rastin e përdhunimit i cili akuzohej nga Kathryn Mayorga.

Ronaldo shënon gol të bukur për Juventusin (VIDEO)

Juventus e ka nisur fazën përgatitore me ndeshjen ndaj Tottenhamit, të cilën e humbi me rezultat 3-2.

Ronaldo dëshiron James Rodriguez në Juventus

Kolumbiani James Rodriguez e ka përfunduar huazimin e tij dy vjeçar te skuadra e Bayernit nga Real Madridi dhe tani nuk dihet se ku do të përfundoi ...

De Ligt: Ronaldo më kërkoi t’i bashkohem Juventusit

Mbrojtësi holandez Matthijs De Ligt ka thënë se ylli portugez Cristiano Ronaldo e ka ftuar atë që t’i bashkohet skuadrës italiane, Juventus.

Ronaldo tregon se cila është gjëja me e rëndësishme për të për sukseset në futboll

Cristiano Ronaldo e ka fituar pesë herë Topin e Artë, si lojtari më i mirë në botë, por portugezi nuk ndalet me kaq, pasi kërkon çdo herë më shumë ...

Notat e lojtarëve: Ronaldo lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka lojtari më i dobët (FOTO)

Portugalia e mposhti Zvicrën me rezultat 3-1, duke kaluar në finale të Ligës së Kombeve.