Postet nga: COVID

Kuvendi mbanë seancë për situatën me COVID

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot pritet të mbajnë debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19 nga ana ...

Dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga COVID-19.

103 institucione private aplikuan për licensë të testit për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që edhe institucionet private të kryejnë teste për coronavirus.

Alarm nga Gjermania, 608 mërgimtarë që vizituan Kosovën të infektuar me Coronavirus

608 të infektuar me COVID-19, me shtetësi të Kosovës kanë hyrë në Gjermani gjatë katër javëve të fundit, sipas Robert Koch Institut.

Shefi i OBSH: Kërcënimi kryesor nuk është virusi vetë

 

Vendet evropiane vazhdojnë me lehtësimin e masave të izolimit

Qeveritë evropiane më 25 maj filluan fazën e re të lehtësimit të masave kundër pandemisë, pasi numri i të infektuarve të rinj po vazhdon të bie.

Konfirmohen rastet e para me coronavirus në kampin më të madh të refugjatëve në botë

Dy refugjatë Rohingya kanë rezultuar pozitiv në coronavirusin e ri, në kampin më të madh në botë për refugjatë në Bangladesh, thanë zyrtarët.

Numri i vdekjeve në botë nga COVID-19 shkon mbi 50 mijë

Vdekjet globale nga COVID-19 sonte kanë kaluar numrin 50,000 pasi Italia njoftoi 760 vdekje të reja në 24 orë, sipas Worldometers.