Postet nga: COVID

Gjermania ka tejkaluar pikun e Omicronit

Ministri i Shëndetësisë i Gjermanisë ka deklaruar sot, e premte, se ai mendon se Gjermania e ka tejkaluar pikun e infeksioneve të reja ditore me variantin Omikron të ...

Nëse keni kaluar coronavirusin, nxirreni një gjë nga shtëpia menjëherë!

Një rrezik i fshehur që fshihet në banjë

Vendimi i Gjykatës ndaj të dyshuarve për ngatërrimin e kufomave që vdiqën nga COVID-19

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e prokurorisë duke caktuar 1 muaj paraburgim ndaj dy punëtorëve të kompanisë të cilët kanë kryer gabimisht funeralin e viktimave ...

SHBA: BioNTech-Pfizer kërkon miratimin e vaksinimit për COVID-19 për fëmijët nën 5 vjeç

BioNTech dhe Pfizer i bënë thirrje zyrtarisht të martën Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) që ta autorizojë vaksinën e tyre për COVID-19 pë...

Pekini regjistron rritje të shkallës së infektimit me coronavirus

Kryeqyteti kinez, Pekin, ka raportuar shifrat më të larta të rasteve me coronavirus prej mesit të vitit 2020, vetëm disa ditë para nisjes së Lojërave Olimpike Dimërore.

Stealth Omicron: A është nënvarianti BA.2 një lloj më i transmetueshëm i COVID dhe a ka vend për shqetësim?

 

Pfizer dhe BioNTech nisin provat klinike për vaksinën kundër Omicronit

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech njoftuan më 25 janar se kanë nisur provat klinike për të testuar një version të ri të vaksinës së tyre, që është veçanërisht ...

"Për vaksinën e tretë nuk e kam kohën, për PCR nuk i kam 30 euro"

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, që kërkon nga qytetarët që duan të hyjnë në shtet të paraqesin dëshminë e vaksinimit kundër koronavirusit me tri doza, ...