Postet nga: COVID-19

Rreziku nga coronavirusi, kosovarët nuk po e respektojnë kufizimin e lëvizjes dhe tubimeve

Në kohën kur Kosova për më pak së një muaj ka konfirmuar 184 të identifikuar dhe 5 viktima nga COVID-19, çdo ditë po raportohen dhjetëra raste nga Policia e ...

Shpresat e Italisë nisë rënia e numri të viktimave

Italia duket që i ka kaluar ditët më të rënda të pandemisë së Coronavirusit.

ShBA në ditë të vështira rriten rastet me COVID-19

Numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po rritet dita-ditës duke bërë që ky vend të jetë më i prekuri momentalisht.

COVID-19 arrijnë ndihmat nga Turqia

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare e Turqisë ka bërë të ditur se do të dërgojë pajisje mbrojtjeje për COVID-19, në disa shtete, përfshirë Kosovën.

Xhabir Zharku ankohet për kushtet në burg, Shërbimi Korrektues e demanton

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, i akuzuar për keqpërdorim të detyrëz zyrtare, në një bisedë që ka pasur me familjarët e tij ...

Kryeministri Kurti viziton Pejën

 

Prishtinë - Masat ndaj COVID-19, dezinfektohen rrugët e hapësirat publike për herë të dytë

Në Prishtinë ka filluar sot dezinfektimi për herë të dytë i rrugëve dhe hapësirave publike, si masë mbrojtëse ndaj coronavirusit. Komuna e Prishtinës në një ...

Baleti Kombëtar nga java e ardhshme nis shfaqjet online

Baleti Kombëtar i Kosovës në javën e ardhshme do të nis transmetimin online të shfaqjeve.