Postet nga: COVID-19

Komunat kërkojnë ndryshimin e orës për lëvizje të vendosur nga Qeveria

Asosacioni i Komunave të Kosovës (AKK), ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ndyshojë vendimin rreth ndalimit të qarkullimit të qytetarëve dhe automjeteve private.

Fushë Kosova nënshkruan tenderin për 10 mijë kg miell

Në kohën kur Kosova dhe gjithë bota po lufton kundër pandemisë COVID – 19, Komuna e Fushë Kosovës ka nënshkruar një kontratë për furnizim me miell pë...

Vushtrri - Komuna ndau 200 mijë euro për luftimin e pandemisë

I pari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka njoftuar se kanë ndarë edhe 200 mijë euro nga buxheti komunal për qëllim luftimin e pandemisë COVID-19.

Lipjan - Arrestohet pasi doli nga shtëpia ku ishte i izoluar

Një person i cili ishte në izolim është arrestuar nga policia gjatë ditës së djeshme.

IKShPK: Në Prishtinë po vërehen dalje masive

Insitutiti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK), ka bërë thirrje për qytetarët që të mos dalin jashtë të grumbulluar gjatë orës së lëvizjes ...

Coronavirus: Numri i të infekuarve në ShBA e kalon atë të Kinës

Numri i të prekurve me virusin COVID-19 tashmë ka kaluar gjysmë milioni njerëz të konfirmuar.

Maqedonia e Veriut blen nga Kina 55 respiratorë

Së shpejti pritet të arrijnë në Shkup 55 respiratorë për Klinikën për sëmundje infektive, prej të cilëve një pjesë janë ndihmë nga ambasada norvegjeze, ndërsa ...

Vetë-izolohet një pjesë e personelit mjekësor në Klinikën e Biokimisë në QKUK

7 persona nga personeli mjekësor në Klinikën e Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë vetë-izoluar.