Postet nga: COVID-19

CDC në ShHBA miraton vaksinat përforcuese

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara (CDC) miratuan dhënien e vaksinave përforcuese kundër koronavirusit për miliona amerikanë të moshuar ...

CovidRezultatet-2020

4 të vdekur e 84 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 4 persona me COVID-19 kanë vdekur, ndërsa, nga 3,823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin.

ShSKUK: Pacientët me COVID-19 nga kjo e shtunë të drejtohen në ambulancën e Klinikës Infektive

Nga 25 shtatori, pacientët e dyshuar dhe të konfirmuar me COVID – 19 duhet të drejtohen në ambulancën e Klinikës Infektive.

ShSKUK: 421 pacientë po marrin trajtim për COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, trajtim mjekësor nga COVID-19 po marrin 421 pacientë.

Agjencia e BE-së shumë shpejt vendos për dozën e tretë të vaksinës

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha të enjten (23 shtator) se në fillim të muajit tetor do të vendosë nëse do të miratojë dhënien e dozës shtesë të ...

Masat e reja në Kosovë të fokusuara në vaksinim

Ministri i Shëndetësisë në Kosovës, Arben Vitia, tha se të premten Qeveria e Kosovës pritet të miratojë masat e reja kundër përhapjes së pandemisë ...

Ministri Vitia: Shkollat dhe çerdhet hapen të hënën

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se që nga e hëna të gjitha shkollat dhe çerdhet do të fillojnë punën nga e hëna.

2 të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar dy vdekje me COVID-19. Ndërsa, nga 4,139 testime, 133 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin ...