Postet nga: COVID-19

Mbi 4,000 të vdekur nga coronavirusi në SHBA

 

Mbi 2 mijë e 300 kontakte të rasteve me coronavirus nën mbikëqyrjen e IKSHPK-së

Kosova numëron 112 persona të prekur me coronavirus, ndërsa pas përsëritjes së dytë të testimit, lajmi i mirë është se 5 pacientë konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga ...

Lajm i mirë: Shërohet i infektuari i parë me COVID-19 nga Malisheva

Sipas të dhënave të konfirmuara në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, një pacient nga komuna e Malishevës, që ishte prekur me COVID-19, është shëruar ...

Shërohet pacienti zero me COVID-19 në Kosovë

Edhe pesë pacientë të identifikuar me COVID-19 janë shëruar, duke e cuar numrin e të shëruarve në gjashtë.

Thaçi i gëzohet shërimit të pesë pacientëve nga COVID-19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se i është gëzuar lajmit se pesë të identifikuar me coronavirus janë shëruar.

Konfirmohen katër raste të reja me COVID-19, numri i të infektuarve shkon në 112

Instituti i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar edhe katër raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Mërgimtari nga Gjermania dhuron 2,500 kg miell për familjet me nevojë në Drenas

Në kohën kur Kosova dhe gjithë bota po përballen me pandeminë Covid-19, po shpërndahen pako ushqimore dhe ndihma të tjera për familjet që jetojnë me asistencë ...

Komuna e Vitisë ndërhynë 100 mijë euro për luftim ndaj CoVid-19

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!