Postet nga: coronavirusi

Sllovenia raporton për një rast të ri me COVID-19

Sllovenia ka raportuar për një rast të ri me sëmundjen COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi i ri.

Wuhani kryen edhe 1,1 milion teste për coronavirus

Qyteti kinez i Wuhanit – ku janë raportuar rastet e para me coronavirus –të shtunën ka kryer 1,146,156 teste për këtë virus, njoftuan autoritetet shëndetësore.

37 raste të reja dhe 11 të shëruar nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Nga 508 teste të kryera, 37 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Serbia rihap kufijtë

Qeveria e Serbisë vendosi të enjten për rihapjen kufijve të saj, pasi i kishte mbyllur ato më 15 mars, për të luftuar përhapjen e coronavirusit të ri, që ...

Greqia do të hapë sezonin turistik më 15 qershor

Greqia do të hapë sezonin turistik më 15 qershor, tha kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, duke shtuar se fluturimet ndërkombëtare do të rifillojnë më 1 korrik.

Për të katërtën ditë me radhë, nën 100 të vdekur në Spanjë

Të mërkurën në Spanjë u regjistruan më pak se 100 viktima nga coronavirusi.

​Lushtaku kërkon pezullimin e dënimeve për qytetarët që shkelën masat kundër COVID-19

Në Komisionin parlamentar për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media sot kanë raportuar përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës për gjendjen lidhur ...

Edhe në Kaçanik nuk respektohen masat kundër COVID-19, numër i madh i qytetarëve dalin e shëtisin

Qytetarët kanë vërshuar sonte rrugët e Kaçanikut, duke shkelur kështu udhëzimet e institucioneve shëndetësore të parapara për të penguar përhapjen ...