Postet nga: Coronavirus

Policët kufitarë në pritje të maskave të avancuara për mbrojtjen nga coronavirus

Deri më sot në Kosovë nuk ka pasur asnjë rast të infektuar me coronavirus, ndonëse në shumë vende të botës ky virus po merr qindra jetë njerëzish.

Coronavirusi arrin në Bosnje e Hercegovinë

Bosnjë dhe Hercegovina ka konfirmuar rastin e saj të parë me coronavirusin e ri, raportoi të enjten televizioni i Republikës Serbe, duke cituar ministrinë e Shëndetësisë.

Italia mbyll shkollat për shkak të coronavirusit

Që nga nesër Italia do t’i mbyllë të gjitha shkollat për 10 ditë me radhë për shkak të coronavirusit.

Coronavirusi, 42 rastet e dyshuara në Kosovë rezultuan negative

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në Kosovë nuk ka asnjë të prekur me Coronavirus.

Coronavirusi, Twitter i kërkon stafit të punojë nga shtëpia

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së coronavirusit.

Coronavirusi, udhëtarët nga Italia kontrollohen në Aeroportin e Prishtinës

Ekipet mjekësore të Aeroportit bashkë me QKMF Obiliq, Inspektoratin Sanitar të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, të mbështetur nga ekipi i Institutit Kombëtar të Shëndetë...

Coronavirusi, një qen futet në karantinë në Hong Kong

Në Hong Kong një qen është vendosur në karantinë pasi ka rezultuar pozitiv në testet për coronavirus, shkruan CNN.

Shtëpia e Bardhë: Media po krijon panik për coronavirusin për ta dëmtuar Trumpin

Ushtruesi i detyrës së shefit të stafit të Shtëpisë së Bardhë thotë se mediat amerikane po provokojnë një panik rreth coronavirusit sepse shpresojnë se do ta dëmtojnë ...