Postet nga: Coronavirus

Thaçi flet për coronavirusin, i kërkon Qeverisë të marrë masa

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në konferencën për media ka folur edhe për virusin Covid-19, i cili ka krijuar shqetësime në të gjithë botën.

Coronavirusi, Irani liron 70 mijë të burgosur

Irani ka liruar rreth 70 mijë të burgosur për shkak të shpërthimit të coronavirusit në vend.

Rriten masat ndaj coronavirusit në Kosovë, deri tash nuk ka asnjë rast

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha sot se në Kosovë nuk është regjistruar ende asnjë rast i coronavirusit.

Ministria e Arsimit flet për masat rreth coronavirusit

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), njofton mësimdhënësit, nxënësit, prindërit dhe të gjithë qytetarët e Kosovës, se është në ...

Drejtorja e një klinike në Shkup infektohet me coronavirus

Drejtorja e Klinikës së sëmundjeve të lëkurës në Shkup është infektuar me koronavirusin e ri duke e çuar në katër numrin e të prekurve me ...

Shpërthimi i coronavirusit në Itali, apeli i Ambasadës së Kosovës

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali u ka bërë thirrje shtetasve tanë që të reduktojnë lëvizjet dhe fluksin në zyrat dhe ambientet publike, duke që...

Konfirmohen dy raste me coronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë ka konfirmuar se dy persona janë prekur nga Coronavirusi në Shqipërisë.

Rritet numri i të prekurve nga coronavirusi në SHBA

Coronavirusi në ShBA ka filluar të përhapet dhe deri më tani 2 persona kanë vdekur ndërsa 33 raste të reja janë raportuar me këtë virus.