Postet nga: Coronavirus

Organizatat botërore publikojnë udhëzues për t’i mbrojtur fëmijët nga coronavirusi

Federata Ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Shoqatat e Gjysëmhënës së Kuqe (IFRC), UNICEF-i dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) kanë lë...

Coronavirusi, nxënësit e Shqipërisë ndjekin mësimet nga televizioni

Pasi në Shqipëri janë konfirmuar disa raste me coronavirus, Ministria e Arsimit e Shqipërisë kishte marrë vendim që të gjitha shkollat të mbyllën për 2 javë, si ...

Coronavirusi, Shpend Ahmeti mbyll Qendrat për të Moshuarit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmet, ka njoftuar se nga nesër Qendrat për të Moshuarit do të mbyllen si masë e parandalimit të coronavirusit.

Tërmeti trondit Italinë mes gjendjes alarmante të coronavirusit

Italia është tronditur para dy orëve nga një tërmet me magnitudë 2.6 në veri të Camaiore në Versilia, në kohën kur qytetarëve iu kërkua që të ...

Coronavirusi, tre raste kanë rezultuar negative, katër të tjera në pritje

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se tre rastet e raportuara si të dyshimta në QKUK me coronavirus, kanë ...

Alarmon OBSh: Jemi në prag të pandemisë nga coronavirusi

Coronavirusi po rritet më shumë për të shkaktuar një pandemi por shpërthimet në vendet individuale ende mund të luftohen me një kombinim të masave të kontrollit dhe lehtë...

Qytetarja e dyshuar për Coronavirus tregon përjetimin në Klinikën Infektive në QKUK

Një qytetare e Kosovës ka publikuar në Facebook përjetimin e saj në karantinën e Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Thaçi flet për coronavirusin, i kërkon Qeverisë të marrë masa

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në konferencën për media ka folur edhe për virusin Covid-19, i cili ka krijuar shqetësime në të gjithë botën.