Postet nga: Coronavirus

Shërohet pacienti me coronavirus në Kroaci

Kroacia njoftoi të enjten për shërimin e një pacienti nga coronavirusi.

Shkon në 31 numri i të prekurve nga coronavirusi në Serbi

Shënohen 7 raste të reja me coronavirus në Serbi.

Vitia: Kosova në mesin e vendeve me rrezik të ulët në raport me coronavirusin

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha sot se deri tash në Kosovë nuk është konfirmuar akoma ndonjë rast me coronavirus dhe se masat e marra nga Qeveria kanë ...

Naser Ramadani: 10 raste të dyshuara me coronavirus po testohen

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një konference për media ka deklaruar se asnjë qytetar i Kosovës nuk është prekur nga coronavirusi.

Shkollat në komunat me shumicë serbe nuk i binden vendimit të qeverisë për coronavirusin

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë një reagim ndaj komunave me shumicë Serbe të cilat nuk po e zbatojnë vendimin e djeshëm për ...

Suharekë, obligohen të gjitha bizneset të bëjnë dezinfektimin e objekteve

Komuna e Suharekës ka marrë vendim që obligon të gjitha firmat-bizneset të bëjnë dezinfektimin e hapësirave para dhe përreth objekteve me qëllim të mirëmbajtjes ...

Shqipëri, shkon në 23 numri i të infektuarve nga coronavirusi

Ka shkuar në 23 numri i të infektuarve nga coronavirusi në Shqipëri, raporton TopChannel.

Ministri kroat: Tre të parët e prekur nga coronavirusi mund të shkojnë shpejt në shtëpi

Në Kroaci nuk ka raste të reja me coronavirus, tha ministri kroat i Shëndetësisë, Veli Berosh.