Postet nga: çmimi i rrymës

PDK paralajmëron padi ndaj bordit të ZRRE-së, nëse nuk zbatohet vendimi për pezullimin e rritjes së çmimit të rrymës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, tha se e kanë marrë me shqetësim jashtëzakonisht të madh prononcimin e Zyrës së Rregullatorit ...

ZRRE paralajmëron ankesë ndaj vendimit të gjykatës për pezullim të vendimit për rritjen e çmimit të rrymës

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka thënë për KALLXO.com se do të dorëzojë ankesë në Gjykatën e Apelit ndaj vendimit të Gjykatës së Prishtinë...

Opozita mbledh nënshkrimet për Komisionin Hetimor për energji, thonë se do hetohen edhe punësimet në KEK

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka thënë se partitë opozitare kanë mbledhur 40 nënshkrimet për themelimin e Komisionit Hetimor lidhur ...

Rritja e çmimit të rrymës, rreth 100 ankesa në KESCO e 32 në ZRRE

Që nga 9 shkurti në Kosovë kanë hyrë në fuqi tarifat e reja me rritje të çmimit të energjisë elektrike. Për këto tarifa dhe paqartësi të tjera, qytetarë...

 Nuk kalon rezoluta e partive opozitare kundër vendimit të ZRrE-së për shtrenjtim të rrymës

Me 20 vota pro, 42 kundër dhe një abstenim, rezoluta e propozuar nga partitë opozitare kundër vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë nuk ka kaluar sot në Kuvendin ...

Nis takimi i thirrur nga PSD-ja kundër shtrenjtimit të rrymës

Partia Socialdemokrate (PSD), ka ftuar në takim partitë opozitare, përfaqësues të shoqërisë civile dhe të sindikatave, që bashkërisht ta kundërshtojnë vendimin për rritjen e ç...

Dështon të miratohet rezoluta e partive opozitare kundër vendimit të ZRrE-së

Në mungesë të votave ka dështuar të miratohet sot rezoluta e paraqitur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e mbështetur edhe nga Partia Demokratike e ...

Hykmete Bajrami: Qytetarë, qeveria e 51% iu ka braktisur

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Hykmete Bajrami, gjatë debatit parlamentar lidhur me shtrenjtimin e rrymës iu është drejtuar qytetarëve nga foltorja e Kuvendit duke iu ...